BB czy krem tonujący?

Ostatnio w Polsce i na całym świecie bardzo popularne stały się kremy z serii BB, jest to tak zwany Blemish Balm, który posiada różne właściwości nawilżające, kojące i regenerujące a do tego jeszcze matuje, odżywia i tonuje skórę twarzy.

Seria tych kosmetyków wywodzi się z Azji, i w zasadzie tylko tam można kupić oryginalne kremy. W Polsce w tej chwili istnieje możliwość kupowania takich kosmetyków tylko i wyłącznie przez internet, ale bardzo trzeba uważać na podróbki.

Oryginalne kremy BB to nie tylko zwykły krem czy podkład, ale również kosmetyk przeciwzmarszczkowe i chroniący nas przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Do jego produkcji wykorzystuje się różne ekstrakty odżywcze a jego głównym zadaniem poza matowieniem i ujednoliceniem skóry jest naprawa cery z niedoskonałościami.

Jeżeli natomiast chodzi o kosmetyki z serii BB, które aktualnie dostępne są w Polsce to czołowymi markami jest Rimmel, Garnier i Maybelline. Kupując takie kremy należy jednak wiedzieć, że różnią się one znacząco od oryginalnych kosmetyków. Przede wszystkim mają one właściwości tylko tonujące, musicie wiedzieć, że często są to zwykłe podkłady zmieszane z kremem nawilżającym. Owszem mają one jakieś właściwości chroniące przed słońcem i nadmiernym wysuszeniem skóry jednak nie są regenerujące i kojące.

 

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.